česky Deutsch English

Biatlonisté AK Sokolov vstoupili úspěšně do další sezóny

16.4.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
Biatlon

Závody v Kadani odstartovaly novou sezónu letního biatlonu a oddíl biatlonu AK Sokolov byl u toho. Počasí bylo netradičně příznivé, byl velmi příjemný jarní den, sobota 7. dubna.

Na startu se sešlo cca 60 dětí v kategoriích přípravka, žactvo A + B + C, celkem tedy 8 kategorií. Oddíl AK Sokolov měl na startu cekem šest biatlonistů. Po jednom mezi žáky A a po dvou mezi žákyněmi A a B. Kategorie A měla před sebou trať o délce 2x 500m  s jednou položkou vleže. Kategorie B měla navíc na konci ještě položku vleže. Všechny žákovské kategorie střílí vždy vleže ze vzduchovek se zkrácenou pažbou, které jsou speciálně upravené pro biatlonové závody dětí.

Biatlon

Samotné dění na závodech vždy začíná nástřelem, kdy všichni biatlonisté seštelují mířidla podle místních podmínek a stavu počasí. Po nástřelu zbraní, probíhá seznámení s tratí, kdy mladí biatlonisté si společně s trenéry projdou celou trať a vysvětlí si, jak správně celou trať absolvovat včetně pohybu na střelnici. A tak tomu bylo i tentokrát. Následně proběhla řádná rozcvička pro rozhýbání a zahřátí závodníků před startem. A pak už se vyrazilo na startovní čáru. Závodníci startovali v minutových intervalech, nejdříve nejmladší a nakonec nejstarší.

Podrobné informace z kadaňských závodů ke stažení zde: Závody v Kadani (240 kB, pdf)

Zdroj: Pavel Petřík, AK Sokolov

- AP