česky Deutsch English

MŠ KOSMONAUTŮ S DĚTMI I RODIČI

6.11.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
MŠ KOSMONAUTŮ

Po úvodních třídních schůzkách, na které přišla většina rodičů, se rozběhl nový školní rok. V některých třídách už proběhly podzimní dílničky. Vyráběly se sovičky z listí, myšky z brambor a nejmenší děti si s rodiči vyrobily věnečky z barevného listí. Učitelky ze třídy Zvonků zase pro rodiče připravily drakyádu. Ta se vydařila, vítr foukal, draci létali, panovala dobrá nálada. Rodiče jsou často vyzváni k donášení nejrůznějších předmětů, převleků a materiálů, které děti využívají při hrách. Tato spolupráce má úspěch, rodiče jsou aktivní, vůči mateřské škole pozorní a tolerantní k nápadům učitelek.

„Jako každý školní rok, tak i tento se snažíme zapojit rodiče do dění naší mateřské školy. Spolupráce se daří a rodiče si zaslouží poděkování a pochvalu za svůj přístup k životu Mateřské školy Sokolov, Kosmonautů,“ uvedla ředitelka školky Jana Hegedüsová. Mezi báječné myšlenky patří i psaní knihy, deníku pro skřítka Zvonílka. Zvonílek je skřítek, který provází děti třídním vzdělávacím programem. Je to postavička, kterou paní učitelky vymyslely a také vyrobily. Skřítek chodí na víkendy domů pokaždé k jinému kamarádovi a rodiče mají za úkol napsat, co skřítek u nich doma celý víkend dělal a děti pak doplní text kresbou, nebo fotografií. V pondělí si děti s paní učitelkou přečtou příběh. Děti mají skřítka moc rády a hezky se k němu chovají.

Předposlední říjnový den se celá mateřská škola zapojila do akce „Vysmátý Halloween. Všichni zaměstnanci si oblékli tematické kostýmy. Pro děti byly připraveny zábavné aktivity, soutěže, diskotéka, mohly si opéct něco dobrého na ohýnku. Paní kuchařky nabízely čaj a kávu, rodiče mohli ochutnat zdravé pomazánky, které dosud znali jen z jídelníčků. Tento nápad měl obrovský úspěch, ať se jednalo o sladkou dýňovou pomazánku, nebo z pečených paprik, vitamínovou, špenátovou pomazánku, všem chutnalo a paní kuchařky se dočkaly mnoha pochval za jejich kreativitu. Děti si s pomocí rodičů mohly domalovat halloweenský balonek a samozřejmostí byla drobná odměna za krásné masky dětí, ve kterých na akci s rodiči přišly.

MŠ KOSMONAUTŮ MŠ KOSMONAUTŮ

„Ze školního roku uplynuly teprve dva měsíce a několik vydařených akcí již je za námi. Tím, ale nekončíme, už teď máme plány na další akce, nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Vždyť vánoční čas je o chvílích setkávání, prožívání příjemných chvil se všemi kolem nás, nejen s těmi nejbližšími,“ dodala ředitelka.

(ps)