česky Deutsch English

Mladší dorostenky BCM Sokolov vyhrálo souboj o první místo

10.4.2017, Novinky z města Sokolova a okolí

Mladší dorostenky (U17) Basketbalového centra mládeže Sokolov sehrály v sobotu utkání v Dolních Počernicích, Sokol Dolní Počernice – BCM Sokolov 40 : 74 (12 : 13, 26 : 31, 35 : 56). Jednalo se o přímý soubor o druhé místo tabulky letošního ročníku nadregionální soutěže této kategorie.

První čtvrtina byla vyrovnaná, obě družstva pozorně bránila a čtvrtinu o jeden bod vyhrály sokolovské hráčky. Ve druhé čtvrtině si dokázaly hostující hráčky až desetibodový náskok, ale během pouhých dvou minut o něj opět přišly. Přesto se jim podařilo vyhrát i tuto část hry, tentokrát o čtyři body. Rozhodnutí utkání přišlo po přestávce. Sokolovské hráčky velmi dobře bránily a v útoku se jim dařily jak rychlé protiútoky, tak postupné útoky a střelba ze střední i dlouhé vzdálenosti. Po třetí desetiminutovce vedl Sokolov rozdílem 21 bodů. Aby se Sokolov dostal v tabulce před Dolní Počernice, potřeboval vyhrát alespoň o 31 bodů. To se sokolovským hráčkám, které v poslední čtvrtině pokračovaly ve svém výborném výkonu z předchozí části hry, podařilo, protože konečný rozdíl ve skóre byl 34 body.

Body BCM: Derflerová V. 30, Kravaříková A. 18, Vopičková V. 10, Gitterová E. 6, Veverková A. 5, Míčková V. 3 a Kofroňová T. 2 body.

Činnost BCM Sokolov je realizována za finanční podpory města Sokolov.