česky Deutsch English

Mladičký vzpěrač Emil Danč ze Sokolova si zajistil start na dubnovém mistrovství světa v Thajsku

22.2.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
Vzpírání

O víkendu se konalo 1. kolo juniorské extraligy družstev ve vzpírání v Teplicích, pro Emila Danče ze vzpěračského TJ Baník Sokolov to byl kontrolní start pro MS v Thajsku. Závod se mu vydařil - limit splnil, dokonce ho překročil a tím si zajistil start na MS.

I přes nepříznivé podmínky při závodech v Teplicích dokázal Emil zvednout nejeden osobní rekord. V trhu pokořil 105 kg, při 110 kg už mu povolil loket a činka spadla. V nadhozu se Emilovi podařilo dát nad hlavu dokonce 153 kg, přičemž měl pět platných pokusů ze šesti. „Doufám, že forma půjde ještě nahoru,“ chválí trenér Slavomír Rychnavský.

S trenérem se na MS, které začíná již 1. dubna 2017, připravují od ledna střídavě doma v Sokolově a v SC Nymburk, kde trénují 5-6 krát v týdnu dvojfázově. V březnu se chystají na poslední soustředění na Slovensko.

Už jenom start na MS ve vzpírání v Thajsku je velký úspěch tohoto mladíčka a jeho trenéra z oddílu vzpírání TJ Baník Sokolov. Držíme palce, aby hlavně zdraví a nadšení, které Emilovi nechybí, při tak náročném tréninku vydrželo.

Slavomír Rychnavský, trenér a předseda oddílu vzpírání TJ Baník Sokolov