česky Deutsch English

MĚSTO UCTILO PAMÁTKU OBĚTÍ DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY

7.5.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
kladení věnců

Dne 7. května vedení města uctilo památku obětí druhé světové války a to hned na několika pietních místech v Sokolově. Starosta města Jan Picka a místostarosta Karel Jakobec se společně se zástupci Generálního konzulátu Ruské federace v Karlových Varech, Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary a členy TJ Sokol Sokolov poklonili válečným obětem.

Památník sovětských zajatců byl prvním místem, kde vedení města položilo květiny, věnce a starosta města poděkoval všem, kteří přišli památku obětí druhé světové války uctít. „V letošním roce slavíme sto let od vzniku samostatného československého státu a já pevně věřím, že za těch sto let jsme udělali spoustu dobrého, ale historicky také věci, na které nevzpomínáme rádi. Říká se, že nejen každý národ, ale lidstvo jako takové, by se ze své historie mělo poučit, a já jsem přesvědčený o tom, že to dokážeme. Navzdory tomu, že i v dnešní době bohužel stále často slyšíme slova jako válka, genocida nebo utlačování. Doufám, že naše historie nám byla velkým příkladem a velkým varovným zdviženým prstem, aby tomu už nikdy tak nebylo,“ dodal starosta.

kladení věnců

Dalšími pietními zastávkami, kde byly položeny květiny a vzdán hold vojákům, byl Pomník bojovníka u Sokolova stojící před Městským úřadem, Pamětní deska Americké armádě na Starém náměstí a Pomník obětem 2. světové války umístěný na sídlišti Vítězná.

- Andrea Moulisová, oddělení komunikace s veřejností