česky Deutsch English

MĚSTO SPUSTÍ DALŠÍ ETAPU OBNOVY VÍTĚZNÉ. ZKUSÍ DOTACI

31.8.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
MĚSTO SPUSTÍ DALŠÍ ETAPU OBNOVY VÍTĚZNÉ. ZKUSÍ DOTACI

Město Sokolov se připravuje na další investici do revitalizace jednoho z největších sídlišť. V lokalitě, kde stojí kolem padesáti panelových domů, přibude příští rok nová zeleň i parkovací místa. Odhadované náklady na závěrečnou etapu podle projektu činí přibližně7 milionů korun. Až polovinu může město čerpat ze státní dotace.

V první etapě město vybudovalo nové dětské hřiště, za které zaplatilo 4 miliony korun. Ještě letos v létě byly zahájeny další úpravy za bezmála 5 milionů korun. Nová zeleň, osvětlení i mobiliář. V závěrečné fázi by se mělo jednat především o vnitroblok Atletická a Spartakiádní. „Zařízení zde je značně vyžilé, včetně dětského hřiště, které jsme zrušili. Celé prostředí i v souvisejících uličkách zvelebíme a hlavně zde vybudujeme 22 nových parkovacích stání,“ řekl k investici starosta Jan Picka. Ze současných 11 ploch, tak obyvatelé budou mít k dispozici přes 30 míst.

Práce by měly být zahájeny na jaře 2019. Město se rozhodlo, že požádá státní Fond rozvoje bydlení o dotaci, která může pokrýt až polovinu nákladů. V závěru srpna proto zasedlo mimořádné zastupitelstvo, které záměr schválilo. Sokolov žádost podá začátkem září.

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností