česky Deutsch English

Medaile z mistrovství ČR

15.4.2018, Novinky z města Sokolova a okolí

Skvělým úspěchem zahájili orientační běžci KOB Baník Sokolov letošní hlavní běžeckou sezónu. O víkendu pořádal oddíl ze Studence nedaleko obce Mostek v Královéhradeckém kraji první letošní vrcholnou akci - mistrovství ČR nočního závodu. Na tento orientačně velmi náročný a specifický závod se přihlásilo přes 500 nejlepších závodníků z celé ČR. Za sokolovský klub vyjela výprava 4 běžců. A ve startovním poli se rozhodně neztratili.

Po vynikajícím výkonu v kategorii nad 35 let doběhl Karel Rambousek na 2. místě a získal tak stříbrnou medaili. Obhájil tak loňský výsledek, kdy rovněž doběhl druhý. Dalšími našimi účastníky byli dorostenci. Zde se prezentoval výborným výkonem zejména Oldřich Kohoutek. Ten prokázal na začátku sezóny velmi kvalitní formu a ve své kategorii obsadil 12. místo, když za sebou zanechal dalších 35 běžců. Zbývajícím našim závodníkům, Zdenku Hejdukovi a Adamu Solomkovi se již tak nedařilo a  pohybovali se po velkých orientačních chybách na konci výsledkové listiny ve svých kategoriích.

Zdroj: Karel Rambousek, KOB Sokolov