česky Deutsch English

MATEŘÍDOUŠKA OTEVŘE MODERNÍ CENTRUM DO KONCE ROKU. HLEDÁ NOVÉ ZAMĚSTNANCE

31.5.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
MATEŘÍDOUŠKA OTEVŘE MODERNÍ CENTRUM DO KONCE ROKU. HLEDÁ NOVÉ ZAMĚSTNANCE

Přestavba bývalé školní družiny na denní stacionář Mateřídoušky, o.p.s. v Sokolovské ulici úspěšně pokračuje. Generální rekonstrukce za 20 milionů korun je téměř hotová a dělníci pomalu zahájí vnitřní práce. Hotovou budovu, jejíž rekonstrukci financují dotace iROP, majitelé převezmou v srpnu.

V denním centru Mateřídouška, o.p.s. pečují o klienty s různými tipy tělesného a mentálního postižení. Hlavní působiště je v Chodově a do konce roku vznikne pobočka právě v Sokolově. Město pro tyto účely organizaci věnovalo objekt bývalé družiny. Za vším stojí manželé Bráborcovi, kteří centrum založili již v roce 2007.

MATEŘÍDOUŠKA OTEVŘE MODERNÍ CENTRUM DO KONCE ROKU. HLEDÁ NOVÉ ZAMĚSTNANCE

Práce na generální rekonstrukci objektu začaly loni v prosinci. „Vyměnili jsme od elektroinstalace po odpady úplně vše, zůstaly jen obvodové zdi,“ řekl Pavel Bráborec s tím, že půjde o velmi moderní a komfortní zařízení. Budou zde k dispozici snoezelenový pokoj s řadou relaxačních a terapeutických prvků, dále masáže, oční rehabilitace, vodoléčba a další speciální techniky. „Úplně nejdůležitější pro naše imobilní, nebo těžce pohyblivé klienty, a těch je převaha, je závěsný, kolejnicový systém Roomer, díky kterému se klient může v pohodlném vaku pohybovat po celé budově,“ vysvětluje Věra Bráborcová. „Pacient se přemístí stejnoměrnou silou, už samotná poloha na něj působí rehabilitačně a nakonec to ulehčí práci i personálu,“ popsala další výhody.

MATEŘÍDOUŠKA OTEVŘE MODERNÍ CENTRUM DO KONCE ROKU. HLEDÁ NOVÉ ZAMĚSTNANCE MATEŘÍDOUŠKA OTEVŘE MODERNÍ CENTRUM DO KONCE ROKU. HLEDÁ NOVÉ ZAMĚSTNANCE

„Jsem nadšený tím, co tady vzniká a jsem velmi příjemně překvapen rozlehlostí a vymoženostmi, které tady budou klienti i pracovníci mít k dispozici. Není pochyb o tom, že o klienty bude nadstandardně postaráno,“ komentoval prohlídku, zatím ještě staveniště, starosta Jan Picka. „To, co jsme dnes viděli, nás přesvědčilo o tom, že Mateřídouška otevírá další výkladní skříň sociálních služeb. Smekám před Bráborcovými za to, co dokázali,“ doplnila místostarostka Renata Oulehlová.

Bráborcovi plánují zprovoznění postupně, aby si klienti na sebe vzájemně a nové prostředí zvykli. Kapacita zařízení bude 40 pacientů. V současné době hledají nové zaměstnance, zejména pracovníky  v sociálních službách a rehabilitační pracovníky. Další informace jsou k dispozici na www.dcmat.cz.

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností