česky Deutsch English

ISŠTE Sokolov se rozloučilo s úspěšnými maturanty

11.6.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
Slavnostní vyřazení maturantů ISŠTE

V pondělí 11. června 2018 se úspěšní maturanti šesti studijních oborů Integrované střední školy technické a ekonomické sešli v sokolovském Klášterním kostele sv. Antonína Paduánského, kde jim ředitel školy pan Pavel Janus společně se starostou města Janem Pickou, předali maturitní vysvědčení a medaile.

Slavnostní vyřazení maturantů oborů Veřejnosprávní činnost, Ekonomika a podnikání, Elektrotechnika, Informační technologie, Stavebnictví, Dopravní prostředky a strojírenství zahájil pan Pavel Janus přivítáním přítomných studentů a poděkoval nejen jim, ale také jejich třídním učitelům, rodičům a ostatním pedagogům za čtyři roky na této škole.

Slavnostní vyřazení maturantů ISŠTE Slavnostní vyřazení maturantů ISŠTE Slavnostní vyřazení maturantů ISŠTE Slavnostní vyřazení maturantů ISŠTE Slavnostní vyřazení maturantů ISŠTE 

Jan Picka studentům popřál, aby všechny své životní zkoušky zvládali s úspěchem jako zkoušku maturitní. „ Ať už se po maturitě vydáte cestou studijní nebo cestou pracovní, přeji Vám štěstí a mnoho úspěchů,“ dodal starosta a nezapomněl poděkovat rodičům, kteří maturantům byli oporou nejen v posledních náročných týdnech. Poděkování z jeho strany patřilo také pedagogům a celému vedení školy za jejich práci a přístup ke studentům.

Třídní učitelé byli stejně jako studenti odměněni medailí a při proslovu neskrývali dojetí. Většina z nich uznala, že na studenty středních škol jsou kladeny každým rokem větší a větší nároky a zvládnutí maturitní zkoušky je určitě zásluhou nejen jejich, ale i rodičů.

Závěrem slavnostního odpoledne se klášterem rozezněla studentská hymna, po jejímž konci studenti vykročili pomyslným krůčkem do další etapy svého života. Přejeme za město Sokolov mnoho úspěchů ve studijním, pracovním i osobním životě ať už v našem městě nebo kdekoliv jinde.

- Andrea Moulisová, oddělení komunikace s veřejností