česky Deutsch English

ISŠTE SE ROZLOUČILA S UČNI

21.6.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
ISŠTE SE ROZLOUČILA S UČNI

Integrovaná střední škola technická a ekonomická se v úterý 20. června rozloučila s letošními absolventy učebních oborů. Více než šedesát mladých lidí si úspěšně převzalo výuční listy v oborech automechanik, instalatér, zedník, obráběč kovů, elektrikář a strojní mechanik.

Ceremoniál se odehrál v plně obsazené výstavní síni klášterního kostela sv. Antonína Paduánského. Desítky vyučených řemeslníků zaplnily skoro polovinu sálu, zbývající hlediště pak tvořily rodiny a nejbližší. Výuční list z rukou ředitele školy Pavla Januse převzalo 66 mladých lidí. „Jsem hrdý na to, že jste se nebáli studovat řemeslo a všem vám přeji, ať se na trhu neztratíte a prosadíte. Lidé vás potřebují," promluvil ke svým odcházejícím svěřencům Pavel Janus.

Ten po předání výučních listů ještě vyznamenal čtveřici studentů oboru automechanik za jejich reprezentaci školy a úspěch na letošním republikovém finále dopravní soutěže Automobilleum 2017. Článek zde. Jmenovitě Daniel Krlička, David Beňák, Michal Šponiar a Adam Pala si z rukou ředitele školy převzali jako poděkování nové mobilní telefony. 

ISŠTE SE ROZLOUČILA S UČNI

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností