česky Deutsch English

Hřiště na Vítězné se otevřelo dětem

14.7.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
Hřiště Vítězná - otevření

Nové dětské hřiště na Vítězné už je v provozu. Slavnostním přestřižením pásky je otevřeli v pátek 14. července starosta Jan Picka s místostarostkou Renatou Oulehlovou. Areál s názvem "U velryby" následně doslova zaplnili první návštěvníci.

„Myšlenka vybudovat centrální hřiště na druhém největším sídlišti v Sokolově byla naprosto logická. Já proto děkuji nejenom kolegům z vedení města, ale také zastupitelům, kteří projektu dali zelenou. Jsem rád, že jsme se po třech letech plánů dočkali,“ řekl starosta Jan Picka.

Hřiště Vítězná - otevření Hřiště Vítězná - otevření Hřiště Vítězná - otevření Hřiště Vítězná - otevření 

Hřiště Vítězná - otevření Hřiště Vítězná - otevření Hřiště Vítězná - otevření Hřiště Vítězná - otevření

Za nové hřiště jsem velice ráda. Dříve jsme museli chodit na vzdálenější hřiště na areál Baník nebo k městskému koupališti. Hřiště má dobrý, měkký povrch, takže se nemusíme bát tvrdých pádů. Je tu spoustu hracích prvků pro menší i větší děti, vodní prvek je skvělý v horkých dnech. Jediné, co mi trochu vadí je absence stínu,“ sdělila své první pocity mladá maminka Michaela. 

Hřiště má svého správce. Plocha je také pod kamerovým dohledem. Areál bude v provozu od dubna do října každý den od 9 do 19 hodin. Náklady přesáhly 4 miliony korun. Původní zpráva zde

Dětské hřiště na Vítězné

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností