česky Deutsch English

Hráli pro Michalku. Nasbírali 17 tisíc korun

17.5.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
Hrajeme pro Michalku

Na hlavním hřišti sokolovského Baníku se v úterý 16. května odehrál benefiční fotbalový zápas. Tradičně se utkaly týmy takzvané staré gardy a představitelů města. Hlavním cílem byla sbírka pro těžce nemocnou Michalku Kalkušovou ze Sokolova.

Charitativní fotbal má v Sokolově tradici. Pro letošní rok se benefice uskutečnila na pomoc manželům Kalkušovým, rodičům šestileté dívky, která trpí rozštěpem páteře. Tento závažný handicap ji upoutal na invalidní vozík a odkázal na nepřetržitou péči rodičů. Právě získané prostředky přispějí na elektrický vozík, jehož cena dosahuje 130 tisíc korun. „Chodíme často na procházky, někdy ujdeme i šest kilometrů a to bylo s mechanickým křeslem fyzicky hodně náročné. Je sám o sobě těžký a Michalka chtěla často sama, bez mé pomoci. S tím elektrickým se sama snadněji pohybuje a mně to také uleví,“ uvedla maminka Ivana Kalkušová, která se zápasu zúčastnila s rodinou. Michalka chodí do školky v ulici Kosmonautů a v září ji čeká nástup do školy v Běžecké ulici. Podle maminky se jí mezi dětmi velmi líbí, je oblíbená a komunikativní. Do školy se moc těší.

Osobně se přišla podívat také čalounice Olga Čížková. Michalka v sedě tráví většinu času, pokud zrovna neodpočívá vleže, aby ulevila páteři. Proto pro děvčátko vyrobí speciální polstrování. „Není to poprvé, podobně jsem upravila i původní křeslo, tak aby to pro Michalku bylo co nejpohodlnější. Udělám jí to pěkně v růžové barvě, aby jí to slušelo. Největší odměnou pro mě je, když na mě zavolá „teto ahoj“,“ říká s dojetím blízká přítelkyně rodiny.

V utkání nakonec padlo sedm gólů, v poměru 4:3 ve prospěch gardy baníkovců. Za Sokolov dres oblékli například starosta Jan Picka, místostarosta Pavel Rybář, radní Vladimír Vlček, Tomáš Provazník, nebo ředitel MDK Ladislav Sedláček. Slavnostního výkopu se tradičně ujala místostarostka Renata Oulehlová. Symbolický šek rodině předal Jan Picka. 

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností