česky Deutsch English

HRADNÍ BIG BAND ZAHRAJE PRO DĚTSKOU NEMOCNICI. ROZHODLI ZASTUPITELÉ

13.11.2017, Novinky z města Sokolova a okolí

Letošní benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky se uskuteční v Městském divadle v úterý 28. listopadu. Speciálním hostem bude zpěvačka Petra Janů. Výtěžek z letošní benefice bude věnovaný dětskému oddělení Nemocnice Sokolov. Na veřejném zasedání ve čtvrtek 2. listopadu příspěvek schválili sokolovští zastupitelé.

Zastupitel Luboš Vaněk, vedoucí dětského lůžkového oddělení, se hlasování nezúčastnil. Ještě před ním ale předeslal, že peníze budou využity pravděpodobně na nákup kojeneckých postýlek, které již dosluhují. Politici dále projednávali příspěvek pro Autobusy Karlovy Vary, a.s., provozovatele městské hromadné dopravy v Sokolově. Firma žádala další dorovnání mzdových nákladů. Město již na začátku roku schválilo kompenzaci ve výši 400 tisíc korun, které měly pokrýt platy řidičů. Podnik je přesto za první dva kvartály v mírné ztrátě. Zastupitelé nakonec požadovaný doplatek ve výši 456 tisíc korun na doporučení rady města neschválili. 

Zastupitelé se na příštím 23. veřejném zasedání sejdou 14. prosince 2017 v 15.00 hodin ve velké zasedací místnosti v 1. patře budovy A Městského úřadu Sokolov v Rokycanově ulici. Programy a výstupy zasedání jsou postupně zveřejňovány v sekci Samospráva - zastupitelstvo (rada) města - programy a usnesení. 

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností