česky Deutsch English

Hráčky BCM Sokolov o víkendu vítězily

7.11.2017, Novinky z města Sokolova a okolí

Poprvé v letošní sezóně se na domácím hřišti sokolovského gymnázia představily mladší dorostenky (U17) Basketbalového centra mládeže Sokolov v nadregionální soutěži.

BCM Sokolov – Aritma Praha 103 : 60 (25 : 12, 48 : 34, 76 : 43)

V sobotu se domácím hráčkám dařilo od úvodního rozskoku. Díky velmi dobré obraně na polovině hřiště dokázaly sokolovské dorostenky vybojovat velké množství míčů a z následných protiútoků snadno skórovat. Dařila se jim i střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti. Pouze druhá čtvrtina byla vyrovnaná a to díky menší koncentraci domácího družstva především v útoku. V závěru zápasu se podařilo domácím potřetí v řadě překonat magickou stobodovou hranici.

BCM Sokolov – BA Sparta Praha „B“ 86 : 32 (21 : 9, 43 : 17, 61 : 23)

I v nedělním utkání se sokolovským dorostenkám na domácím hřišti dařilo. V sedmé minutě první čtvrtiny vedly domácí hráčky 19 : 2 a za dalších deset minut už vedly rozdílem třiceti bodů, 41 : 11. Po celou hrací dobu bylo domácí družstvo lepší ve všech činnostech a jejího náskok z první poloviny zápasu postupně narůstal.

Činnost BCM Sokolov je realizována za finanční podpory města Sokolov.

Zdroj: Jiří Widž, BCM Sokolov