česky Deutsch English

ZŠ BĚŽECKÁ DRŽITELEM KRAJSKÉHO POHÁRU

8.6.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
ZŠ BĚŽECKÁ DRŽITELEM KRAJSKÉHO POHÁRU

Soutěž Hejtmanův pohár již patří na naší škole mezi ty tradiční. I v letošním roce jsme se do ní vrhli po hlavě. Hned na začátku soutěže jsme přednesli slib. Všechny třídy naší školy v rámci hodin tělesné výchovy zdolávaly opakovaně překážky na dráze pro I. i II. stupeň.

Všichni se snažili o vylepšování svých osobních rekordů. Celý rok jsme vedle toho plnili také doplňkové úkoly -  zkoušeli jsme zimní olympijské sporty, vytvořili jsme živý název HEJTMANŮV POHÁR z našich těl, dávali jsme si a plnili jsme novoroční předsevzetí, vydrželi jsme po celou dobu zdolávání překážkové dráhy naším spolužákem skákat nepřetržitě přes švihadlo a sedět na imaginární židli. Běhali jsme nekonečnou štafetu deseti žáků a jednoho učitele. Nejtěžším úkolem bylo určitě zdolat celou dráhu se zavázanýma očima a také pozpátku. Dráhu zdolali také pan školník, paní uklízečka i některé učitelky. Ukázali jsme i jinou, odlišnou překážkovou dráhu. Fotili jsme a natáčeli nejen to, jak dráhu zdoláváme, ale také jak fandíme olympiádě, vytváříme si svého maskota HEJTMÁNKA, který fandí spolu s dětmi při probíhání všech překážek.

Pro ostatní zúčastněné školy jsme vymysleli nový doplňkový úkol, který porota vybrala a ostatním školám opravdu zadala. Určitě nejnáročnější v rámci Hejtmanova poháru bylo vytváření projektů pro soutěž 100 let českého sportu. Tady naši žáci vytvořili projekty o českých rekordech, z nichž projekt o veteránských rekordech paní učitelky Krčkové patří mezi 10 nejlepších v celé České republice. Stejně tak se mezi deset nejúspěšnějších dostaly projekty o osobnostech českého sportu - sokolovské rodačce Marcele Bromové, bývalé české volejbalové mistryni a reprezentantce ČR a další rodačce našeho kraje Tereze Brantlové, juniorské mistryni a kapitánce basketbalového týmu, který získal titul mistra světa v basketbalu.

Dalšími projekty byly projekty o sportovních stavbách, význačných sportovcích a sportovních vynálezech. Všechny tyto úkoly Hejtmanova poháru nám přinesly body do hodnocení a díky nim jsme nakonec v Karlovarském kraji nejlepší a v celé České republice nám patří úžasné 2. místo. Za tento neskutečný úspěch chceme poděkovat všem žákům a žákyním naší školy, jejich výkony na dráze i perfektní zpracování doplňkových úkolů nám přinesly opět vítězství a vedle krásného křišťálového poháru od hejtmanky Karlovarského kraje i prémii 10 000 korun na sportovní vybavení.

R. Krčková, Š Sokolov, Běžecká

(ps)