česky Deutsch English

"A" tým fotbalového Baníku trénoval s nejmenšími klubovými kolegy

27.10.2016, Novinky z města Sokolova a okolí
Baník

V minulém týdnu proběhla oblíbená akce, během které hráči A týmu trénovali s přípravkovými kategoriemi a tentokrát i se žákovskou kategorií U12. Akce byla velice vydařená a malí fotbalisté, trenéři i hráči A týmu si speciální tréninkovou jednotku moc užili. David Klusák si s radostí zavzpomínal na jeho fotbalové krůčky a hráči si vyzkoušeli svou novou roli, trenéra přípravek, s nadšením. Na závěr tréninku hráči předvedli speciální fotbalové finty a podepsali dětem Baníčky se svou kartičkou, plakáty, kopačky a dresy.

A kteří hráči se ocitli v roli trenérů? Vojta Machek (U8 a U12), Jurij Medveděv (U11), Honza Mejdr (U10), Kuba Dvořák II. (U9), David Klusák (U7) a Lukáš Sadílek s Markem Stradou měli na starost vstupní výběr.

"Ve středu 12.10.2016 navštívil hráč A-týmu Vojtěch Machek od 15:00 hodin tréninkovou jednotku mladších žáků FK Baník Sokolov U12. Vojta byl hráčům před začátkem tréninku trenérem Makovcem představen a s hráči poté absolvoval celý trénink. V rámci uskutečněných cvičení se mohli hráči přesvědčit o Vojtovo fotbalových kvalitách a na všech našich žácích byl vidět evidentní zájem o co možná nejkvalitnější provedení všech procvičovaných dovedností a schopností. Celá tréninková jednotka proběhla ve velmi přátelské atmosféře a pohodovém duchu. Jak na hráčích, tak na samotném Vojtovi bylo vidět, že si celý trénink užívají. Po jeho zakončení pak Vojta hráčům rád odpovídal na jejich zajímavé otázky, např. kterému zahraničnímu klubu fandí, jakého světového hráče má v oblibě atd., a nakonec každému hráči předal Baníček a podepsal se, kam si hráč přál. Zcela jistě se jednalo o velice zajímavé a přínosné zpestření tréninkové jednotky," pochvaloval si trenér žáků U12 Mgr. Jan Makovec.

"Z tréninku přípravek U11 jsem byl velmi překvapen, jak kluci pracují s míčem. Myslím, že na to mají dobrého trenéra, který je pořád nutí k práci s balónem. Což je to nejdůležitější, co v tomhle věku hráč potřebuje. Doufám a věřím, že někteří z hráčů to dotáhnou do A týmu Baníku. Já jsem v tomhle věku hral v TJ Sušice, což je asi stejně velké město jako Sokolov. V Sušici jsem i s fotbalem začínal. V U14 jsem dostal 3 nabídky - Sparta, Slavia a Plzeň. Vybral jsem si Plzeň, která přišla hned s nabídkou na přestup. To, si myslím, že byl největší krok, který jsem mohl udělat pro svůj fotbalový růst. V Plzni jsem se vlastně dostal až do A týmu, u kterého jsem byl 2 roky. Kvůli velké konkurenci jsem odešel právě sem do Sokolova na hostování," svěřil se Jurij Medveděv.

Celý článek zde.

Petra Makoňová, FK Baník Sokolov