česky Deutsch English

Do Sokolova se vrátí asistenti prevence kriminality

12.5.2016, Novinky z města Sokolova a okolí
MP zmenšená

Letní sezóna se blíží a s ní i více práce pro městskou policii v ulicích města. Vedení jedná s pracovním úřadem o získání dalších asistentů prevence kriminality, pomůže i Ministerstvo vnitra.

Autor fotografie: Vlastimil Kováč

Projekt, jehož část financovaly evropské dotace, skončil v České republice minulý rok. Města řešila, jak si pěší posily policistů udržet a zaplatit. Peníze slíbilo Ministerstvo vnitra i resort práce a sociálních věcí. „Chceme, aby naše město bylo opravdu bezpečné. Počet najatých lidí se mění v návaznosti na to, kolik jsme schopni dostat dotačních peněz. Nyní jsme od vnitra dostali dotaci na dva asistenty. Pokud vše dobře dopadne, tak předpokládáme jejich nástup nejpozději 1. července,“ uvedl velitel městské policie Petr Kubis s tím, že začátkem léta by mělo nastoupit celkem deset nových asistentů. Někteří budou hlídkovat v areálu nádraží, na úřadech nebo v nemocnici, která navíc slíbila, že na provoz pochůzkářů přispěje. V Sokolově se roční rozpočet na mzdy a vybavení osmi asistentů minulý rok vyšplhal k dvěma a půl milionu korun. Kdyby nepomohl stát, Sokolov by si službu mohl jen těžko dovolit. V minulosti se ovšem osvědčila. Asistenti přitom nemají zvláštní pravomoci. Jejich hlavním úkolem je bedlivě dohlížet nad veřejným pořádkem, komunikovat se zdejšími menšinami a řešit případné problémy domluvou nebo přivoláním strážníků.  

Šárka Vesselová, oddělení komunikace s veřejností MDK Sokolov