česky Deutsch English

Den s cizími jazyky v Německu

13.6.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
Regensburg

Naši žáci potvrdili svou zdatnost v cizích jazycích při programu v Regensburgu. Program pro nás připravila paní učitelka Marešová se studenty germanistiky z Universität Regensburg.

Žáci 8. a 9. B II. základní školy v Sokolově prezentovali náš kraj, město, školu, školní projekty a školský systém v anglickém a německém jazyce. Při jejich projevu jsme pociťovali hrdost na to, jak se na svou přednášku připravili, jak dobře dokázali zpracovat obrazový materiál a jak formulovali své myšlenky. Za celý den nezazněla čeština jinde než v autobuse.

Němečtí studenti nás informovali o Bavorsku, Regensburgu, jejich školství a pro zpestření nám ukázali nářeční rozdíly našich sousedů. Při prohlídce města si nás rozdělili do tří skupin, které si střídaly stanoviště. Na nich jsme se dozvídali něco z historie, vyzkoušeli jsme si svou kreativitu při vymýšlení legend o vzniku mostu, prohlédli jsme si úchvatný chrám a zaposlouchali se do hudby místních varhan.

Celý den jsme zakončili zmrzlinovým pohárem. Cesta domů nám utekla a teď nám zbyly příjemné vzpomínky na smysluplný jazykový projekt. Pokochejte se s námi fotografiemi v galerii. Děkujeme všem vyučujícím jazyků, kteří s dětmi chystali podklady, jmenovitě p. učitelky Zímová, Eichnerová a Chladová.

Regensburg Regensburg Regensburg

Zdroj: Petra Šišková, ZŠ Rokycanova

Vložila: Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností