česky Deutsch English

Další získávání nových zkušeností ve školním stravování

9.10.2017, Novinky z města Sokolova a okolí
KUCHAŘ V MŠ M. MAJEROVÉ

Dne 27. září 2017, tedy již podruhé, navštívil Mateřskou školu Marie Majerové v Sokolově šéfkuchař z firmy Bidfood, která dodává do MŠ potraviny, pan Jiří Křivohlavý. Minulý rok dětem vařil švédské menu (švédskou houbovou polévku a švédské masové kuličky s bramborovo – celerovou kaší).

„Tuto kombinaci severských jídel měl Bidfood již předem sestavenou a v režii pana Křivohlavého to chutnalo opravdu báječně. Letos jsme ho poprosili, ať nám uvaří to, co si na něj vymyslíme sami. Jedno z méně oblíbených jídel, alespoň u dětí z naší MŠ, jsou zeleninová jídla a cokoliv z ryb. Domluvili jsme se s ním tedy na rybí polévce se zeleninou a zeleninových placičkách s cizrnou a mletým masem s bramborovou kaší a mrkvovým salátem s jablky,“ popsala Miroslava Štossová, vedoucí stravování ve školce.

Do výroby oběda se zapojili všichni kuchaři. A jak byla odměněna jejich dopolední snaha pod vedením pana Křivohlavého? Vydatná, rozmixovaná polévka byla podle strávníků výborná. Placičky nebyly vůbec špatné. Dali do nich hlavně kapustu, trochu květáku, mleté vepřové a hovězí maso a spojili to uvařenou a rozmixovanou cizrnou a jáhlovými vločkami. Z koření použili tymián a trochu směsi na mletá masa. „Děti si buďto polévku nebo druhé jídlo hodně přidávaly a tak byli kuchaři v tento den se svojí prací opravdu spokojeni. Dopoledne strávené s panem kuchařem nás díky jeho hodnotným radám z jeho praxe posunulo ve zdravém vaření pro naše děti zase o krok dál. Na pana Křivohlavého se těšíme na viděnou, doufejme, že už na jaře,“. dodala šéfka stravování.

Zdroj: Miroslava Štossová, vedoucí stravování MŠ Marie Majerové

(ps)