česky Deutsch English

BCM Sokolov z domácího hřiště opět úspěšně

28.1.2018, Novinky z města Sokolova a okolí

Basketbalistky BCM Sokolov vítězily o víkendu proti soupeřkám ve všech věkových kategoriích. Vyhrály mladší minižákyně i mladší dorostenky na domácím hřišti.

Mladší minižákyně (U12) Basketbalového centra mládeže Sokolov sehrály v sobotu na domácím hřišti dvě vítězná utkání s družstvem DBaK Plzeň v oblastním přeboru této věkové kategorie. V obou zápasech byly domácí hráčky lepší ve všech činnostech a bez problémů zvítězily 59 : 22 a 48 : 15 a upevnily si tak první místo v tabulce.

Na domácím hřišti se o víkendu představily také mladší dorostenky (U17), které sehrály poslední dvě utkání základní části nadregionální soutěže.

BCM Sokolov – ASK Lovosice 88 : 59

První čtvrtina sobotního zápasu se domácím hráčkám nepovedla, protože ji díky špatné obraně a velkému množství chyb v útoku prohrály rozdílem devíti bodů. Ve druhé čtvrtině zlepšily obranu a výsledkem byl dvoubodový náskok v polovině zápasu. Ve zlepšeném výkonu pokračovaly sokolovské dorostenky i po přestávce, když druhou polovinu utkání vyhrály rozdílem 27 bodů.

BCM Sokolov – BA Tygřice Louny 80 : 53

Do nedělního utkání vstoupily sokolovské hráčky velmi dobře, brzy si vytvořily dostatečný náskok, který po celou hrací dobu postupně zvyšovaly. Po základní části soutěže jsou bez jediné porážky na prvním místě tabulky a čeká je nadstavbová skupina o 1. - 4. místo v této soutěži.

Zdroj: Jiří Widž, BCM Sokolov