česky Deutsch English

Hráčky BCM Sokolov mají za sebou velmi úspěšný víkend

6.3.2017, Novinky z města Sokolova a okolí

V nadregionální soutěži starších žákyň (U15) zářily hráčky Basketbalového centra mládeže Sokolov hned dvakrát za uplynulý víkend, zajistily si tím první místo v tabulce.

V sobotu porazily na domácím hřišti hráčky Basketbalového centra mládeže Sokolov BA Tygřice Louny 76 : 38 (18 : 11, 30 : 23, 51 : 31). Začátek zápasu nasvědčoval tomu, že se bude jednat o jednoznačný vývoj. Domácí v páté minutě vedly 8 : 0, v deváté 16 : 3. Pak ale polevily sokolovské žákyně v obraně a přestala se jim dařit střelba a v osmé minutě druhé čtvrtiny vedly o pouhé tři body. 24 : 21. Po přestávce domácí hráčky zlepšily obranu a úspěšně zakončovanými rychlými protiútoky postupně zvyšovaly svůj náskok až na téměř čtyřicet bodů.

Body BCM: Vopičková V. 15, Oravová N. 13, Gitterová E. 10, Kravaříková A. 9, Műllerová N., Staňková J. a Veverková A. po 6, Stanková E. 5, Odehnalová E. 4, Kofroňová T. 2 body.

V neděli čekal na domácí hráčky souboj o první místo v tabulce, který ale zvládly a porazily BC Slaný 76 : 46 (18 : 9, 49 : 26, 66 : 35). Začátek utkání byl ze strany domácích trochu rozpačitý, pomalu se dostávaly do tempa, až v závěru čtvrtiny odskočily na rozdíl devíti bodů. Ve druhé čtvrtině díky výborné obraně a rychlým protiútokům se náskok postupně vyšplhal na 23 bodů v polovině zápasu. Po přestávce se ale začaly sokolovské žákyně trápit v obraně a nedařilo se jim ani v útoku. Třetí čtvrtinu sice vyhrály o osm bodů, ale poslední prohrály o jeden bod.

Body BCM: Kravaříková A. 15, Vopičková V. 14, Veverková A. 13, Staňková J. 10, Gitterová E. 8, Oravová N. 6, Odehnalová E. 4, Kofroňová T., Műllerová N. a Staňková E. po 2 bodech.

Činnost BCM Sokolov je realizována za finanční podpory města Sokolov.