česky Deutsch English

BCM Sokolov má za sebou další úspěšný víkend

20.3.2017, Novinky z města Sokolova a okolí

O víkendu sehrála družstva Basketbalového centra mládeže Sokolov čtyři utkání a všechna vyhrála.

V pátek mladší dorostenky (U17) v nadregionální soutěži vyhrály odložené utkání s TJ Lokomotiva Liberec 83 : 53. Začátek utkání vyšel lépe sokolovským hráčkám, které v šesté minutě vedly 12 : 6. Domácím se ale podařilo do konce čtvrtiny srovnat na 14 : 14. Druhou a třetí čtvrtinu vyhrály ale hostující hráčky o třicet bodů. Poslední čtvrtina byla opět vyrovnaná a tak Sokolov vyhrál celé utkání rozdílem třiceti bodů.

Body BCM: Derflerová V. 17, Veverková A. 16, Kravaříková A. 14, Gitterová E. 13, Míčková V. a Oravová N. po 7, Vopičková V. 5 a Kofroňová T. 4 body.

V sobotu se jim dařilo i v Mladé Boleslavi, kterou porazily 71 : 34. Od úvodního rozskoku byly sokolovské dorostenky lepší ve všech činnostech na hřišti. Poměrně rychle se vyrovnaly s agresívní obranou domácího družstva a dařilo se jim v útoku úspěšně zakončovat nacvičené akce.

Body BCM: Derflerová V. 24, Kravaříková A. 10, Veverková A. 9, Vopičková V. 8, Gitterová E., Kofroňová T. a Oravová N. po 6, Míčková V. 2 body.

Nejmladší minižákyně (U11) sehrály 1. kolo kvalifikace o Národní finále této věkové kategorie. Soupeřem jim bylo družstvo BK Lokomotiva K. Vary „A“. V sobotu na domácím hřišti vyhrály sokolovské hráčky 74 : 9 a v neděli zvládly také odvetu v Karlových Varech, když vyhrály 74 : 25. Díky těmto vítězstvím se za čtrnáct dní utkají ve 2. kole kvalifikace s družstvem BK Klatovy. Vítěz druhého kola postoupí na Národní finále, které se uskuteční na konci dubna v Krnově.

Body BCM:

1. utkání: Převrátilová B. 24, Staňková M. 18, Baborovská A. 14, Weberová A. 9, Krolopová K. 6, Vacurová E. 2 a Kopecká K. 1 bod.

2. utkání: Staňková M. 25, Převrátilová B. 17, Baborovská A. 12, Krolopová K. a Vacurová E. po 6, Weberová A. 4, Koutecká K. a Szabó L. po 2 bodech.

Činnost BCM Sokolov je realizována za finanční podpory města Sokolov.