česky Deutsch English

Basketbalový turnaj veteránů má za sebou 21. ročník

17.6.2018, Novinky z města Sokolova a okolí

V sobotu 16. června 2018 proběhl v sokolovské sportovní hale ISŠTE tradiční mužský turnaj veteránů v basketbale. Letos místní Basketbalový klub Sokolov uspořádal už 21. ročník, který byl zároveň i oslavou 60 let Basketbalového klubu…

Turnaje se jako každý rok zúčastnil tým z dalekého německého Hochheimu, který je tradičním partnerským basketbalovým městem. Turnaj tak byl včetně zahraničního Hochheimu obsazen čtyřmi družstvy. Ta se utkala během celé soboty systémem každý s každým a sportovně se tak poprala o prestižní putovní pohár. Hrálo se dle pravidel basketbalu s malými úpravami (např. hrací čas byl 2 x 12 minut).

Basketbalový turnaj veteránů má za sebou 21. ročník Basketbalový turnaj veteránů má za sebou 21. ročník Basketbalový turnaj veteránů má za sebou 21. ročník

Během celé soboty byly vidět velice atraktivní a vyrovnané zápasy se skvělými basketbalovými individualitami. Na hřišti se potkávaly basketbalové legendy, stále aktivně hrající muži v různých soutěžích, ale i veteránští reprezentanti pravidelně se účastnící na mistrovství světa či Evropy.

V sokolovském turnaji byl nakonec nejúspěšnější nový výběr pojmenovaný výstižně Rookies, který v sobotních duelech nepoznal chuť porážky. Sesadili tak z pomyslného trůnu Sokolovské legendy, když se především projevil rozdíl věku a fyzické připravenosti.

První individuální cenu převzal nejstarší hráč turnaje, kterým se stal MUDr. Miroslav Makovec a převzal tak cenu Ing. Miloslava Bělíka (který tuto cenu pravidelně získával). Nejlepším střelcem celého turnaje se stal Vladimír Krýsl a nejužitečnějším hráčem 21. ročníku byl vyhlášen Radek Ježek. Při samotném vyhlášení pak organizátor Lukáš Šnobl nezapomněl zmínit v rámci oslav 60 let BK Sokolov nejvýznamnější basketbalová léta v klubu a popřál celému klubu další podobná a úspěšná období

Turnaj tak skončil velice úspěšně, a pokud vše proběhne dle předpokladů, sejdeme se v Sokolově příští rok na dalším, již 22. ročníku tradičního a oblíbeného veteránského turnaje.

Zdroj: Lukáš Šnobl, BK Sokolov