česky Deutsch English

ANKETA OCENÍ STEJNÉ ŠANCE

5.3.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
STEJNÁ ŠANCE

Člověk by měl mít v životě stejnou šanci, jako ti ostatní. Proč by to nemělo platit pro lidi se zdravotním postižením? Pomoci v tom mohou zaměstnavatelé, kteří jim takovou šanci dají. A nejen tím, že je zaměstnají, ale že jim k práci vytvoří vhodné podmínky. Takovou vstřícnost podporuje a oceňuje soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2018.

Soutěž v ČR pořádají neziskové společnosti, které lidem se zdravotním postižením práci zprostředkovávají. V našem kraji ji organizuje společnost Rytmus – Od klienta k občanovi o.p.s.. Záštitu nad již 8. ročníkem soutěže si vzal náměstek hejtmanky Karlovarského kraje pro oblast sociálních věcí Mgr. Petr Kubis.

Soutěž je v Karlovarském kraji vyhlášena 5. března 2018. Nominovat zaměstnavatele, který dává pracovní příležitost zdravotně postiženým, může kdokoliv z široké veřejnosti. Stačí vyplnit a poslat jednoduché nominační listy, které jsou na webových stránkách soutěže www.stejnasance.cz. Uzávěrka soutěže je 23. dubna 2018.

Soutěž oceňuje firmy a společnosti, které zaměstnávají lidi se zdravotním postižením na běžném trhu práce, mimo chráněná pracoviště. Hodnotit nominované firmy bude odborná porota. Ta hodnotí, jaké podmínky zaměstnavatel zaměstnanci se zdravotním postižením vytváří. Například typ pracovního vztahu, jak dalece zaměstnavatel upravil pracovní prostředí, zda je zaměstnanec s postižením zapojený do kolektivu tak, že si například může říct o pomoc, a podobně. Vyhlášení soutěže se uskuteční v druhé polovině května.

Zdroj: Antonín Kunc, Stejná šance, Rytmus - od klienta k občanovi, o.p.s.

(ps)