česky Deutsch English

10 500 KLIENTŮ NA DEN SOUSEDŮ

30.5.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
10 500 KLIENTŮ NA DEN SOUSEDŮ

Využití Senior expresu překročilo hranici deseti tisíc odbavených klientů. K lékaři nebo na nákup služba přepravila již 10 500 lidí. Město Sokolov s městskou policií to symbolicky oslavily v Den sousedů ve středu 30. května 2018. Na paní Johanu, která se na pozici umístila, před budovou úřadu ráno čekali starosta Jan Picka s místostarostkou Renatou Oulehlovou a zástupcem velitele strážníků Jiřím Novákem, aby předali květinu a drobné dárky. „Senioři jsou naši dobří sousedé, my jsme, doufám, dobří sousedé pro ně. Jsem ráda, že Senior expres pomáhá usnadnit život nejen jeho klientům, ale také jejich příbuzným, kteří se tak mohou spolehnout, že jejich blízkého dopravíme v pořádku a včas a nemusejí si brát volno v práci,“ řekla přítomným novinářům místostarostka Renata Oulehlová.

10 500 KLIENTŮ NA DEN SOUSEDŮ
Službu pro občany starší 70 let provozuje Městská policie Sokolov, která zaměstnává dvě řidičky. Vůz je plně vytížen a jeho roční provoz stojí 650 tisíc korun. 

Senior expres funguje v pracovních dnech v době od 7 do 15 hodin. Služba se objednává telefonicky na číslech 778 762 418, 354 228 341. Pro využití služby je potřeba zřídit průkaz Senior Expres. Vystavení průkazu zajišťuje odbor sociálních věcí Městského úřadu Sokolov. Pro vystavení průkazu je nutné předložit občanský průkaz, průkaz ZTP, ZTP/P, pokud je osoba jeho vlastníkem a fotografii. 

Pavla Sofilkaničová, oddělení komunikace s veřejností